newsletter program pre stálych zákazníkov

Ceny viazané na heslo
Prihlásenie sa
Odhlásenie sa
Noci


1st Izba

Dospelí:
Deti:
Počet izieb: 


DANUBIUS BEST PRICE GUARANTEE

Ak si rezervujete izbu u Danubius Hotels Group, môžete si byť istí, že dostanete najvýhodnejšie verejne dostupné ceny izieb.  Ak do 24 hodín od rezervácie nájdete inde nižšiu cenu, potom k nej našu cenu upravíme a okrem toho poskytneme zľavu 30 EUR, ktorú môžete  použiť na jedlá/nápoje a iné služby hotelapočas svojho pobytu v hotely,
podľa obsahu Všeobecných zmluvných podmienok.

Pre odoslanie požiadavky vyplňte online formulár! Požiadavku musíte odoslať najneskôr 48 hodín pred normálnou dobou prihlásenia sa.


všeobecné zmluvné podmienky formulár požiadavky faq

Atopická dermatitída

Atopická dermatitída (ekzém) - až pol miliona veľkých i malých Slovákov vie o čom je reč. Svrbenie, opuchy, bolestivá rozškrabaná koža. Ekzému, ktorý dokáže znížiť kvalitu života sa nedá len tak zbaviť.Táto bolestivá choroba, ktorú sprevádzajú viditeľné prejavy si vyžaduje dôslednú liečbu diétou,starostlivým vyhýbaním sa alergénom, znečistenému prostrediu,potrebná je zvýšená hygiena a často i každodenné užívanie liekov. Väčšine však na zmiernenie prejavov pomáha liečba v našich kúpeľoch. 

Čo je atopická dermatitída - ekzem?

Atopická dermatitída je chronické recidivujúce zápalové ochorenie kože detí i dospelých s výrazným svrbením.  Základom sú genetické poruchy stavby a funkcie kože. Koža má nedostatok ceramidov a dlhoreťazcových mastných kyselín , z čoho vyplýva defekt kožnej bariéry,  zvýšená transepidermálna strata vody, suchosť kože, úporné svrbenie, škrabanie i náchylnosť na kožné infekcie. Ochorenie sa vyskytuje asi u 20 % detí, v dospelosti je výskyt nižší. V priemyslovo vyspelých krajinách je častejšia.
K tomu sa pridáva aj dysfunkcia imunitného systému (alergia na niektoré potraviny a faktory vonkajšieho prostredia). Poruchu kožnej bariéry a hypereaktivitu provokujú aj mydlá detergenty, baktérie a roztoče.  Ochorenie výrazne ovplyvňuje kvalitu života pacienta i rodiny, najmä výrazným svrbením a nedostatkom spánku. Pri prevencii je dôležité aj ozdravenie prostredia a odstránenie škodlivín (z domáceho i pracovného prostredia), ktoré môžu vyvolávať prejavy (roztoče v posteľnej bielizni, filtrácia domáceho prachu, používanie detergentov, chemicky agresívnych látok).

Liečba atopickej dermatitídy

Pri liečbe sa využíva široká škála lokálnych prostriedkov – prísadových olejových kúpeľov i mastí a krémov tzv. emoliencií, ktoré zabraňujú strate vody a zvláčňujú pokožku. Miestne kortikoidné masti sa používajú pri výraznejšom zápale, ale pri dlhodobej liečbe narušujú bariéru kože a zhoršujú stratu vody. Na dlhodobejšiu lokálnu liečbu sa používajú lokálne masti, ktoré sa dajú aplikovať dlhodobo bez vedľajších následkov. Až pokiaľ prejavy neustúpia. Antihistaminiká pôsobia proti svrbeniu. Antibiotiká na prekrytie eventuálnej sprievodnej infekcie kože.

Dôležité miesto v terapii atopickej dermatitídy hrá aj fototerapia a najmä balneoterapia, zvlášť čo sa týka sírovodíka a jeho vplyvu na svrbenie a dobu remisie ochorenia i na prevenciu recidív. Zároveň kúpele v sírovodíkovej vode značne zmenšujú aj pocit svrbenia a znižujú citlivosť na bolesť každého druhu (až o 50 %).Protizápalové účinky sírovodíkových minerálnych kúpeľov sa vysvetľujú nešpecifickým vplyvom sírovodíka na cytokínové receptory (v zmysle zníženia ich počtu a zmeny ich štruktúry) na povrchu buniek. Zároveň sa pri použití sírovodíkových kúpeľov hovorí i o určitom sekundárnom preventívnom účinku, takže recidíva nemusí vzniknúť tak často ako napríklad po odoznení účinku lokálnych kortikoidov.

Rovnako dôležité je nepodceňovať sezónne i klimatické vplyvy, a k nim prispôsobiť aj hygienu obliekania. Diétny režim často vyžaduje vylúčiť škodlivé, dráždivé alergizujúce potraviny alebo ich zložky. Kritériom úspešnosti liečby je dĺžka trvania remisie choroby pri základnej  liečbe  zmäkčujúcimi masťami. A aj napriek pokroku vo výskume liečby atopickej dermatitídy je v neposlednej rade pri tomto dlhotrvajúcom chronickom ochorení dôležitou a nevyhnutnou súčasťou liečby i pacientova každodenná starostlivosť a zodpovednosť za vlastné zdravie.

Rezervácie a informácie

Tel.: +421 34 69 59 173

E-mail: reservations.smr@spasmrdaky.sk

 

V prípade otázok alebo informácií týkajúcich sa zdravotného hľadiska kontaktujte vedúceho lekára kúpeľov Smrdáky:

MUDr. Ján Lidaj

Tel.: +421 34 69 59 180

E-mail:  jan.lidaj@spasmrdaky.sk

Počasie
Momentálny stav
zväčša slnečno
17°C
29.Marec2017
zväčša slnečno
7°C - 20°C
30.Marec2017
sčasti zamračené
5°C - 17°C
31.Marec2017
zväčša slnečno
7°C - 19°C
01.Apríl2017
zväčša slnečno
7°C - 19°C
02.Apríl2017
zväčša slnečno
7°C - 19°C
03.Apríl2017
sčasti zamračené
5°C - 18°C
04.Apríl2017
zväčša slnečno
6°C - 18°C
05.Apríl2017
sčasti zamračené
7°C - 19°C
06.Apríl2017
zväčša slnečno
6°C - 18°C
Mapa
Danubius Hotels Group
Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prehliadané
 
X